• europages
 • >
 • FIRMY - DODAVATELÉ - POSKYTOVATELÉ SLUŽEB
 • >
 • rýže - stroje a zařízení

Výsledky hledání pro

Rýže - stroje a zařízení - Dovoz vývoz

 1. TERLET B.V.

  Nizozemsko

  Společnost TERLET B.V., je Výrobce, která působí v Potravinové výtažky - stroje a vybavení sektoru. Působí rovněž v sektorech Kakao a čokoláda - stroje a zařízení, Ryby - stroje a zařízení na zpracování, Emulgace a spojování surovin - stroje pro potravinářský průmysl, Rýže - stroje a zařízení, Kakao a čokoláda - stroje a zařízení, Ryby - stroje a zařízení na zpracování, Emulgace a spojování surovin - stroje pro potravinářský průmysl, a Rýže - stroje a zařízení. Sídlí v Zutphen, Nizozemsko.

 2. YAŞAR MAKINA SANAYI VE TIC.LTD.ŞTI.

  Turecko

  Společnost YAŞAR MAKINA SANAYI VE TIC.LTD.ŞTI., je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Terme, Turecko.

 3. EURL BRIXTON IMPORT EXPORT

  Alžírsko

  Společnost EURL BRIXTON IMPORT EXPORT, je Poskytovatel služeb, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Alger, Alžírsko.

 4. ANHUI JIEXUN OPTOELECTRONIC TECHNOLOGY CO., LTD

  Čína

  Společnost ANHUI JIEXUN OPTOELECTRONIC TECHNOLOGY CO., LTD, která působí v Třídicí zařízení ovoce a zeleniny sektoru. Působí rovněž v sektorech Rýže - stroje a zařízení, a Rýže - stroje a zařízení. Sídlí v Hefei, Čína.

 5. BÜHLER SORTEX LTD.

  Spojené království

  Společnost BÜHLER SORTEX LTD., je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech food processing. Sídlí v London, Spojené království.

Office Building Outline icon
Jedna stránka pro vaši společnost
Vidíte to? Vaši potenciální zákazníci také. Přidejte se k nám, abyste se zviditelnili na europages
 1. MAFRIGARLO S.L.

  Španělsko

  Společnost MAFRIGARLO S.L., je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Humanes De Madri ( Madrid 9, Španělsko.

 2. BIL HOUDA

  Togo

  Společnost BIL HOUDA, je Distributor, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Lome, Togo.

 3. BIOCERT INDIA PVT.LTD.

  Indie

  Společnost BIOCERT INDIA PVT.LTD., je Poskytovatel služeb, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Indore, Indie.

 4. ZHENGZHOU VOS MACHINERY EQUIPMENT CO., LTD

  Japonsko

  Společnost ZHENGZHOU VOS MACHINERY EQUIPMENT CO., LTD, je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Zhengzhou City, Japonsko.

 5. JINAN ARROW MACHINERY

  Čína

  Společnost JINAN ARROW MACHINERY, je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech extruders for the food industry. Sídlí v Jinan, Čína.

 1. SZT CORPORATION

  Pákistán

  Společnost SZT CORPORATION, je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Karachi, Pákistán.

 2. MULTIGRAIN ÇELTIK VE PIRINÇ

  Turecko

  Společnost MULTIGRAIN ÇELTIK VE PIRINÇ, je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech rice processing, a Paddy rice. Sídlí v Edirne, Turecko.

 1. ORIVARZEA-ORIZICULTORES DO RIBATEJO, S.A.

  Portugalsko

  Společnost ORIVARZEA-ORIZICULTORES DO RIBATEJO, S.A., je Výrobce, která působí v Potravinářský průmysl různé - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech Rýže - stroje a zařízení, a Rýže - stroje a zařízení. Sídlí v Salvaterra De Magos, Portugalsko.

 2. BUHLER YIJIETE COLOR SORTING(HEFEI) CO., LTD.

  Čína

  Společnost BUHLER YIJIETE COLOR SORTING(HEFEI) CO., LTD., je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech Sorting machines. Sídlí v Hefei, Čína.

 3. SPECTRUM INDUSTRIES

  Indie

  Společnost SPECTRUM INDUSTRIES, je Výrobce, která působí v Rýže - stroje a zařízení sektoru. Sídlí v Mangalore, Indie.

 4. MKE PIRINC FABRIKASI

  Turecko

  Společnost MKE PIRINC FABRIKASI, je Výrobce, která působí v Potravinářský průmysl různé - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech Rýže - stroje a zařízení, a Rýže - stroje a zařízení. Sídlí v Kirikkale, Turecko.

 5. SERI-IS METAL SANAYI

  Turecko

  Společnost SERI-IS METAL SANAYI, je Výrobce, která působí v Potravinářský průmysl různé - stroje a zařízení sektoru. Působí rovněž v sektorech Rýže - stroje a zařízení, a Rýže - stroje a zařízení. Sídlí v Gaziantep, Turecko.

 6. INGLEMAY LTD

  Spojené království

 7. MONTAJES Y CONSERVACIONES IBERMAN SA

  Španělsko

 8. F. H. SCHULE MÜHLENBAU GMBH

  Německo

 1. ERICH BERG E.K.

  Německo

 2. SILVAS, S.A.

  Portugalsko

 3. SHINYOUNG MECHANICS CO.,LTD

  Jižní Korea

  Verified by europages badge

  Pekárenský a cukrářský průmysl používá "Stroj na rýžové dorty" Stroj na koláče SYP Rice lze klasifikovat jako stroj na pečení nebo cukrovinky. Jsme výrobu Rice Cake Popping Machine. Tento přírodní stroj na výrobu obilovin vyrábí obilné štěpky nebo koláče pouze za použití 100% přírodního zrna, například rýže, hnědé rýže, kukuřice, ječmene atd. Stroj na výrobu rýžových koláčů může vyrábět bramborový čip, sójový chips nebo podobně pomocí bramborové palety nebo sóji Fazolová paleta. Vzhledem k tomu, že 100% obilné svačiny jsou vynikající v nutričním obsahu a mají dobrou pověst od spotřebitelů, je snadné komercializovat. Naše série SYP má kompaktní design a vynikající pohodlí pro použití. Rovněž je snadné ovládat čas, tloušťku a tvar, a proto je značně využíváno od obchodů až po továrny. To je také nazýváno jako rýžový koláč popping stroj, popadl dort stroj, rýže pop stroj, kukuřičný koláč stroj, pušku stroj, puškový dort stroj, korejský rybí koláč stroj, pop stroj atd.

  Všechny produkty odpovídající "rýže - stroje a zařízení"

 4. UGUR MAKINA CRUSHING & SCREENING

  Turecko

  Verified by europages badge

  Uğur Makina is a leading company serving our country and over 40 different countries in the field of mining machinery, road, and construction machinery. Since our establishment, we have been dedicated to manufacturing high-quality stone crushing, screening, and washing equipment. Our mission is to provide innovative solutions that support the creation of sustainable spaces. Under the renowned brand of Uğurmak®, we specialize in the production of a wide range of equipment for the crushing-screening sector. Our extensive product line includes: •Crushers: jaw crushers, impact crushers, vertical shaft impact crushers, secondary crushers, and tertiary crushers. •Screens: vibrating horizontal screens, inclined screens and grizzly screens, •Feeders: vibrating grizzly feeders, tunnel feeders, belt feeders, wobbler feeders and apron feeders •Washing: dewatering screen, screw classifier •Conveyors: belt conveyor and radial conveyor •Mobile Crushing Screening Plant •Mechanical Stabilization Plants Our machines and plants are designed and manufactured with precision and reliability to ensure optimal performance and longevity. We are committed to providing exceptional service throughout the entire customer journey. Our dedicated team offers comprehensive pre-sales, after-sales, and spare parts support to guarantee the smooth operation of our equipment. Please contact us for more information!

 5. EMSIL TECHTRANS SRL

  Rumunsko

  Verified by europages badge

  Emsil was founded in 1995 in Romania with its first activity of designing, manufacturing and selling CNC Machine Tools. The first CNC machine tool was installed in Finland in 1997. The strategy of Emsil was to diversify and expand its capabilities and flexibilities to manufacture a wide range of products in a wide range of industries. Emsil is an open company for taking on engineering challenges, whether in the machine tools business or in the welding and steel fabrications business, becoming a strong supplier and partner for its customers over time. For these reasons, in 2007, Emsil expanded. The focus of Gemil was on welding large steel fabrications to cover the demand for such services. Moreover, Emsil started to shift the production of machine tools' main components from cast iron to carbon steel welded structures. Siltech, the third company, was created in 2007 to consult and ultimately transformed into a steel fabrication company in 2012. Today, Siltech is established in Aiud, the third location. In 2011, Emsil purchased a French engineering company's Romanian subsidiary and entered the aeronautics industry. The main products manufactured are devices and steel structures for airplane components assembly. Today, we are active in 3 Romanian cities, manufacturing high-technology CNC machine tools and steel fabrications in carbon steel and stainless steel. Industries we are present in are: naval, energy, oil&gas, aerospace, transportation, and vacuum.

  Všechny produkty odpovídající "rýže - stroje a zařízení"

 6. BELGOMILK IA SA

  Řecko

  Verified by europages badge

  Belgo-Milk Company is a leading organization in the field of agriculture and livestock breeding. Established in 1996, the company has over 25 years of experience in commercial activities. In 2005, the company invested in the future and created a dedicated team of executives to develop a new production unit that specializes in a wide range of categories. The company offers affordable livestock units, conventional buildings, warehouses, milking parlors, traps, feeding belts, grinders, silos, cheese dairies and cooling tanks. The company works with several high-quality livestock breeds, including Lacaune Sheep, ASSAF, and Friesland to provide the best possible milk products. The company also uses TYROBOX®, an advanced system that helps ensure the quality and safety of its products: It's the ability to install a ready-made BOX (container) type cheese dairy, ready for operation, with modern machinery and the ability to produce 1500lt of milk per day. The verticalization of production is an economic solution offered by the construction of a small cheese dairy in a container-type space. The simplification of the cheese making process gives the opportunity to the owner to become independent and autonomous in terms of the disposal of the finished goods and bypasses suppliers or intermediaries. Finally, the majority of producers have the option of installing, at a more affordable cost, a small and flexible unit, provided by the Community directives instead of constructing a building.

 7. LÖDIGE INDUSTRIES GMBH

  Německo

  Verified by europages badge

  The Lödige Industries Group was founded in 1948 and has independent registered offices in Hong Kong, London, New York and Doha (Qatar), and each office also has numerous subsidiaries. Currently, the family-owned business has over1 000 employees throughout the world. Lödige offers conveyor-technology solutions for a wide range of sectors and specialises in complex material flow systems for logistics tasks. The company is the global leader for cargo handling terminals. The product range includes solutions for barrier-free construction (stair lifts, platform lifts), freight lifts, car elevators, lifting platforms, rack feeders, fully automated car parking systems, air cargo installations and software solutions for warehouse management. Lödige Service includes maintenance, modernisation, repairs and replacement parts for elevators, lifting platforms and industrial systems from Lödige and other manufacturers.

 8. ERDWICH ZERKLEINERUNGS-SYSTEME GMBH

  Německo

  Verified by europages badge

  Crushers, shredders and individual recycling systems – that is the world of ERDWICH. We are a highly specialized engineering and production firm in the field of recycling and shredder technology. Our core areas of competence are crushing machines, complete systems and comprehensive services. Whether for industry or energy supply companies – if you need crushing and recycling services, ERDWICH is your contact partner. Our single-, dual- and triple-shaft shredders and complete solutions ensure efficient material disintegration – as individual crushing machines or integrated in complete shredders and recycling systems. In the field of LCD monitor recycling, ERDWICH is also setting new standards and provides support by means of two different processes for health-friendly processing of LCD monitors up to 55". ERDWICH shredders impress with their reliability and durability.

 9. ESSEGI 2 SRL - PACKAGING MACHINES

  Itálie

  Verified by europages badge

  Package well to sell better. ESSEGI is a company specialized in the design and manufacture of packaging and industrial automation lines, in particular vertical packaging machines (VFFS), vertical and horizontal balers and soil mixing lines. We are also able to supply complete systems for product loading, transportation, weighing and dosing. Versatility: we can meet all requirements and needs with maximum flexibility. Reliability: we work to international standards and constantly remain up-to-day with safety measures. Availability: we work side-by-side with our clients during their production processes, offering a very high standard of commercial services and technical support. Time really is money: with timely solutions, deliveries and technical support, we offer our customers numerous benefits that provide tangible results.

 10. ALTMANN GRAPHISCHE MASCHINEN GMBH

  Německo

  Verified by europages badge

  We have been living and working for our family company with great passion for almost 100 years. By completing his training as a book printer in 1919, Josef Altmann laid the foundations for our family tradition in the graphics industry. His sons Gerhard and Werner followed in his footsteps in 1949 and 1955, respectfully. Peter Altmann has been managing the company in what is now the third generation since 1993. With the foundation of Altmann Graphische Maschinen GmbH in 1980, we specialised in the international trade of used machines for printing and finishing, which is our key area of expertise. In the meantime, we have continually built up our reputation as a respectable, technically adept and service-oriented partner. This reputation extends far beyond the confines of our base in Magstadt, a town located on the outskirts of Stuttgart. We are very proud to say that our machinery is used all around the world. Our vision is to provide you with the best machinery, with the best service and at the best price.

Požadavek na nabídky

Vytvořte jeden požadavek a získáte více nabídek od ověřených dodavatelů.

 • Jen relevantní dodavatelé
 • V souladu se Zásadami ochrany osobních údajů
 • Stoprocentně zdarma
Filtry

Výsledky hledání pro

Rýže - stroje a zařízení - Dovoz vývoz

Počet výsledků

28 789 Podniky