• europages
 • >
 • FIRMY - DODAVATELÉ - POSKYTOVATELÉ SLUŽEB
 • >
 • nábytek pro laboratoře

Výsledky hledání pro

Nábytek pro laboratoře - Dovoz vývoz

 1. LAT - LABOR- UND ANALYSEN-TECHNIK GMBH

  Německo

  LAT - Labor- und Analysen-Technik GmbH is a family-run laboratory wholesaler with around 50 years of experience. We are an expert full-range supplier for laboratories and distribute high-quality products from all renowned manufacturers. Our range of services covers all product areas, such as laboratory equipment, laboratory consumables, laboratory furniture, chemicals, medical supplies, teaching materials and much more besides. We also have an in-house glass-blowing workshop, allowing us to manufacture glass apparatus for laboratories according to customer specifications (e.g. according to DIN, ISO, VDI, DEV or your own model). Our range of services is rounded off by an expert glass repairs service. In addition, we can boast an in-house workshop with expert technicians. We can offer all types of maintenance and repair services, as well as supplying all necessary replacement parts. Our repair and maintenance concept covers all legally relevant guidelines. LAT GmbH – everything from a single source.

 2. TRITEC GES. FÜR LABORTECHNIK UND UMWELTSIMULATION MBH

  Německo

  Refrigeration technology and air-conditioning technology is our speciality! For energy-efficient products from all areas of refrigeration technology and air-conditioning technology, which are always state of the art, we at tritec® are precisely the right contact partner. We supply your specialist laboratory with sector-specific and low-maintenance refrigeration technology and air-conditioning technology. Our extensive range is distinguished here by its variety of models, in addition to outstanding quality. These vary in size and capacity, so that every laboratory finds the ideal laboratory refrigerator or medical refrigerator for its lab-specific requirements. Or else you plan a special design with our experienced and competent team, so that the tailored laboratory equipment is in line with your precise wishes. Devices and systems for laboratories with a medical, industrial and chemical focus, as well as for universities, technical colleges and other educational establishments, are our speciality.

 3. METZMEDIC GMBH

  Německo

  As a family-run company, we follow a corporate philosophy which aims for long-term partnerships with our customers. With our great commitment by combining our products with the corresponding software and our flexibility – thanks to in-house production – we are easily able to counterbalance fluctuations in the economy, thereby remaining available as a reliable partner to our customers. MetzMedic supplies hospital supply systems with high and proven quality. You receive your complete in-house supply system from a single source, from the first conversation about project planning to setting up your full logistical supply. If needed, we are happy to provide you will detailed cost-benefit analyses and concepts for optimisation of internal logistical processes. We can plan your new modular supply system and put it into operation for you.

 4. METAGRO EDELSTAHLTECHNIK AG

  Rakousko

 5. GEBR. LIEBISCH GMBH & CO. KG

  Německo

Office Building Outline icon
Jedna stránka pro vaši společnost
Vidíte to? Vaši potenciální zákazníci také. Přidejte se k nám, abyste se zviditelnili na europages
 1. WOHLKING LABOREINRICHTUNG UND -PLANUNG

  Německo

 2. PROFIL NÁBYTEK,A.S.

  Česká republika

  Dnešní doba si žádá flexibilní nasazení, dobré organizační uspořádání a obchodní strategii, aby naše práce byla co nejefektivnější a přinášela úspěchy. Vyvíjíme proto koncepty interiérů a jednotlivých produktů, které budou platformou pro efektivní pracovní procesy, ale i pro sjednávání důležitých obchodních jednání. Předpokládá se, že současný interiér musí sloužit svému uživateli a ne naopak. Další důležitý faktor pro úspěšný projekt je poskytnutí zákazníkovi optimální řešení pro minimalizaci vynaložených nákladů na realizaci, ale i následný provoz. To je pro nás v dnešní době důležité kritérium, které se musí řešit už v počátečním stavu projektu tak, aby i design produktu a interiéru byl přizpůsoben těmto požadavkům. Těšíme se na spolupráci s klienty, kteří v nás najdou nejen spolehlivý tým pro návrh a realizaci interiérů či jednotlivých produktů, ale využijí i našich služeb v poradenství. Hledáme pro své zákazníky možnosti, jak zlepšit firemní strategii, ale i efektivní řešení pro chod a pracovní procesy společnosti či instituce. Po konzultacích s klientem vypracujeme různé inovace pro produkt, který má zlepšit image firmy, a zároveň zvýšit poptávku na trhu. Navrhneme vám interiéry se současným designem a originální vizuální identitou, která vás odliší od konkurence a bude snadno zapamatovatelná.

  Všechny produkty odpovídající "nábytek pro laboratoře"

 3. MONOLAB LABORATUVAR ÇÖZÜMLERI

  Turecko

 4. HIGH IDENTITY BUILDINGS

  Španělsko

 5. MEDIS MEDICAL TECHNOLOGY GMBH

  Německo

 1. BUDDEBERG GMBH

  Německo

 2. BUDDEBERG GMBH

  Německo

 1. TURA CELIK BURO MOB VE INS SAN TIC LTD STI

  Turecko

 2. MONTAJES M3 MONTADORES SL

  Španělsko

 3. ARQSTYLE

  Mexiko

 4. RMF PHARMASYSTEM GMBH

  Německo

 5. MATÉRIEL LABORATOIRE TUNISIE

  Francie

 6. ENLAB INDUSTRIAL LABORATORY SYSTEMS AND EQUIPMENT

  Turecko

 7. LABORSHOP24 GMBH

  Německo

 8. GEPROPLUS 2006 SL

  Španělsko

 1. POTTEAU LABO

  Belgie

 2. ALEPH S.R.L.

  Itálie

 3. PHUP LABDUD

  Polsko

 4. EDOSIS SCHOOL FURNITURE

  Turecko

 5. TSENEKIDIS IOANNIS

  Řecko

 6. GNY GRUP MOB VE INS SAN TIC LTD STI

  Turecko

 7. TODOCADCAM

  Španělsko

 8. MBYLABSOLUTIONS

  Španělsko

 9. KLICK TECHNOLOGY LIMITED

  Spojené království

 10. BICASA S.P.A.

  Itálie